Świetne buty do biegania

Coraz częściej widzimy na ulicy osoby, które biegają dla zdrowia, poprawy kondycji lub przygotowują się do maratonów, półmaratonów itd. Jednak nie każda z nich zdaje sobie sprawę jak ważny jest wybór odpowiedniego obuwia do tej czynności. Poniżej znajduje się kilka modeli polecanych przez specjalistów.

Top 5

W najnowszym rankingu Motivato wśród najlepszych butów do biegania znalazły się: New Balance Vazee Pace v2, Brooks Ghost 10, Adidas Ultraboost, Asics Dynaflyte 2, Reebok Floatride. Każdy z nich nagrodzony został za inną cechę charakterystyczną, która sprawiła, że te buty są wyjątkowe. Jednak obiektywne stworzenie jakiegokolwiek rankingu jest teoretycznie niemożliwe, ponieważ każdy z nas jest inny i czegoś innego wymaga od swojego obuwia. Powyższe modele są polecane przez wielu użytkowników, ale nie oznacza to, że wszystkim będą odpowiadać.

Idealne buty do biegania

Więc jakie powinny one być? Przede wszystkim wygodne na tyle, żebyśmy nie bali się ich założyć podczas biegu na 10 kilometrów. Poza tym ważne jest, aby amortyzowały odpowiednio wstrząsy. Dzięki temu, podczas treningu nie zrobimy krzywdy naszym stawom. Innym ważnym czynnikiem jest to, żeby buty do biegania były stosunkowo lekkie (zobacz). Sprawdzać powinny się zarówno na twardej nawierzchni jak i piaszczystych lub kamienistych szosach.

Na rynku możemy znaleźć mnóstwo modeli obuwia do biegania, jednak nie wszystkie z nich są odpowiednie. Warto indywidualnie dostosować but do swojej stopy. Opinie innych potraktować jako rady, ale nie opierać się na nich w stu procentach.