Rola ziół w leczeniu żylaków

Żylaki kończyn dolnych to problem, z którym zmaga się wiele kobiet. Nieestetyczne pajączki są efektem pękania drobnych naczyń krwionośnych. Mimo iż pajączki pojawiają się częściej u kobiet nie oznacza to, że ryzyko wystąpienia niewydolności żylnej w przypadku mężczyzn jest mniejsza. Zwężone i zablokowane żyły to przypadłość, która jest efektem niezdrowego stylu życia. Jak poradzić sobie z żylakami i jaka jest rola ziół w leczeniu pajączków?

Jak powstają żylaki?

Żylaki to nic innego jak zwężone i zablokowane fragmenty żył, w których swobodny przepływ krwi został uniemożliwiony. Niewydolność żylna polega na powstaniu tak zwanego refluksu żylnego, czyli przepływu wstecznego krwi. Krew, która nie może swobodnie przepłynąć nie znajduje ujścia, tworząc drobne zatory. Pod wpływem wysokiego ciśnienia, drobne żyłki pękają, tworząc nieestetyczne żylaki.

Czy żylaki to tylko problem estetyczny?

Warto pamiętać o tym, że żylaki to nie tylko problem estetyczny. Skłonności do pękania naczynek jest poważnym schorzenie, które może prowadzić do powstania niewydolności żylnej, a w konsekwencji do niewydolności krążenia, co jest stanem bezpośredniego zagrożenia dla życia. Wiele kobiet szuka skutecznego sposobu na pozbycie się żylaków. Warto pamiętać, aby stosowanie środków farmakologicznych czy chęć poddania się zabiegowi laserowemu, najpierw omówić z lekarzem. Okazuje się, że jedną z najskuteczniejszych metod rozpuszczania i zapobiegania pojawianiu się żylaków, jest kuracja ziołowa.

Najlepsze zioła na żylaki

Zioła na żylaki (więcej) są w stanie znacząco zniwelować widoczność żylaków i zapobiec pojawianiu się nowych pajączków. Kuracje ziołowe mają to do siebie, że na ich efekty trzeba poczekać trochę dłużej niż w przypadku stosowania środków farmakologicznych. Pocieszające jest jednak to, że efekty takich kuracji są naprawdę trwałe. Zioła na żylaki można stosować zarówno w formie maści i krem, jak również wewnętrznie w postaci herbatek. Wśród najskuteczniejszych ziół na żylaki wyróżnia się arnikę górską, kasztanowca zwyczajnego, owoce głogu, a także rdest ptasi i liście podbiału.