Modnie i wygodnie, czyli bluza z kapturem w różnych odsłonach

Jednym z najbardziej modnych i uniwersalnych modeli bluz są bluzy z kapturem. W dzisiejszych czasach są to bluzy uszyte w typowo sportowym stylu (na przykład z nadrukiem i troczkami), jak też bardziej eleganckie, z lekkim połyskiem, delikatne i lejące. Możliwości jest naprawdę wiele.

Odzież sportowa dla każdego

Niektórzy wychodzą z założenia, że bluza z kapturem obowiązkowo powinna znaleźć się w każdej szafie. I dobrze – to przeważnie ciepłe, większe bluzy, którymi można otulić się w chłodniejsze dni, a gdy jest cieplej, założyć np. wieczorem. Styl sportowy w przypadku takich bluz nie jest przeszkodą nawet w przypadku, gdy ktoś preferuje klasyczne, bardziej eleganckie ubrania – obecna moda pozwala na bezproblemowe łączenie bardzo kontrastowych motywów.

 

Na wieczór

Niektóre z propozycji projektantów mody wykorzystują to, że bluza z kapturem staje się coraz bardziej uniwersalna, i łączą ją coraz śmielej z typowo eleganckimi strojami. Nikogo dzisiaj nie dziwi możliwość założenia takiej bluzy jako dodatek do sukni wieczorowej. Oczywiście trzeba mieć na to konkretny plan, przypadkowość nie jest wskazana – niektóre zestawy oparte są na kontraście, inne na podobieństwie faktury materiału lub kolorystyki. Trzeba też dobrać bluzę z kapturem niejako pod kątem swojej sylwetki, karnacji, dobrego samopoczucia. Najlepsze są zawsze takie ubrania, w których można czuć się jednocześnie pięknie i swobodnie.