Kurtki damskie- jak je wybierać, by zimą nie żałować?

kurtki damskie

Zima zdecydowanie nie jest ulubioną porą kobiet. Panie bowiem doskonale zdają sobie sprawę z tego, że zimą nie mają one szansy na to, by w wyjątkowy sposób zabłysnąć ze swoimi stylizacjami, gdyż dosłownie wszystko ukryte jest głęboko pod kurtkami. Jednak nie powinniśmy zapominać o tym, że kurtki damskie, czyli standardowe okrycia wierzchnie, również mogą być stylowe, a przy tym mogą nas one skutecznie chronić przed zimnem. Wobec tego, jak wybierać kurtki damskie, by zimą tego wyboru nie żałować?

Fason kurtki damskiej i dopasowanie go do kobiecej sylwetki

Kurtki damskie z ifriko potrafią być maksymalnie zróżnicowane, szczególnie jeśli chodzi o fasony. Panie z pewnością świetnie zdają sobie sprawę z tego, że na rynku znajdą modele grubsze, cieńsze, puchowe, dłuższe i krótsze. Tego typu kurtki damskie mogą zachwycać wzorami, kolorami czy barwnymi ozdobami. Panie jednak za każdym razem powinny pamiętać, że swoistym kluczem do sukcesu okazuje się dobranie takiej kurtki idealnie do typu sylwetki. Wobec tego można powiedzieć, że:

  • kurtki damskie dłuższe idealnie sprawdzą się w przypadku kobiet wysokich i dość smukłych. W przypadku pań niskich niestety, ale zbyt długie kurtki damskie mogą dodatkowo zabrać im klika centymetrów;
  • kurtki damskie puchowe niestety nie będą idealnym wyborem dla pań o bardziej kobiecych i krągłych kształtach. W ten sposób ich sylwetka optycznie może zyskać dodatkowe kilogramy i wyglądać nieproporcjonalnie.
  • kurtki damskie krótkie są idealnym rozwiązaniem dla nieco niższych kobiet, gdyż idealnie podkreślą one wcięcie w tali i nadadzą całej sylwetce wyjątkowo opływowego kształtu.

Wybierając kurtki damskie na sezon zimowy, warto dokładnie je przymierzyć i jednocześnie samodzielnie ocenić, jak nasza sylwetka prezentuje się w danym fasonie, a także warto wziąć pod uwagę to, jak my same się w danej kurtce czujemy. Będzie to kluczem do podjęcia odpowiedniej decyzji.

Kurtki damskie na zimę muszą być ciepłe!

Kurtki damskie na zimę oprócz nienagannego wyglądu, powinny zaoferować paniom również wysoki komfort cieplny. Nie oszukujmy się, ale w sezonie zimowym to właśnie ten aspekt stanie się kluczowy. Panie więc powinny zwrócić uwagę na te kurtki damskie, które posiadają dodatkową warstwę ociepleniową, najlepiej, gdy będzie ona dodatkowo wykonana z polaru. W ten sposób panie nie będą czuły się zbytnio „dociążone” kurtką zimową, a jednocześnie zapewnią sobie odpowiednie warunki do tego, by zatrzymać jak najwięcej ciepła pomiędzy kurtką, a ciałem. Warto o tym pamiętać!