Jakie zalety mają bawełniane podkoszulki damskie?

Bawełna naturalna może pochwalić się wieloma rewelacyjnymi właściwościami użytkowymi, dlatego też tak wielu producentów produkuje z niej wysokiej jakości odzież. Największym zainteresowaniem cieszy się oczywiście denim, czyli skręcona przędza bawełniana.

Jakie największe zalety ma bawełna?

Bawełniane podkoszulki damskie mogą pochwalić się dużą wytrzymałością. Nawet po wielu praniach podkoszulka będzie trwała i przyjemna w dotyku. Dla wielu kobiet dużym atutem jest również to, że bawełna jest łatwa w utrzymaniu czystości. Nawet duże plamy można usunąć dość łatwo bez większego uszczerbku na materiale. Z praktycznego punktu widzenia oznacza to, że podkoszulka będzie mogła służyć nawet kilka sezonów. Olbrzymim atutem naturalnej bawełny jest także przepuszczalność powietrza. Bawełna doskonale pochłania wodę i pot, dlatego też podkoszulki z niej wykonane są dobrym wyborem dla osób, które prowadzą aktywny tryb życia. Opisując największe zalety warto wspomnieć również o hipoalergiczności. Po podkoszulki damskie bez żadnego większego problemu mogą sięgnąć kobiety o delikatnej skórze, które mają mniejsze lub większe problemy z uczuleniami.

Domieszki z innych tkanin

Bawełniane podkoszulki damskie z gorteks.com.pl mogą zawierać domieszki innych tkanin. W dużej mierze to właśnie dzięki umiejętnie dobranej mieszance można uzyskać lepsze parametry użytkowe. Włókna mieszane nie rozciągają się tak bardzo i nie kurczą po praniu. Dzięki domieszkom podkoszulki doskonale dopasowują się do kształtu ciała i bardzo szybko schną. Domieszki sprawiają również, że podkoszulki na długo zachowają swój naturalny kształt i kolor.

Jakie są rodzaje bawełny?

Jak wspomniano powyżej tkaniny bawełniane występują nie tylko w postaci naturalnej, ale również można wybrać tkaniny wzbogacone domieszkami włókien chemicznych. Największym zainteresowaniem cieszy się obecnie bawełna wzbogacona elastanem, dzięki któremu tkaniny są zdecydowanie bardziej sprężyste. Godna polecenia jest także odporna na mechacenie bawełna z domieszką wiskozy. Dużym zainteresowaniem cieszy się również drelich, czyli rodzaj grubej tkaniny, która wykonana jest w splocie skośnym. Warto wspomnieć także o tym, że drelich jest bardzo często przez producentów nazywany bawełną premium. Na półkach sklepowych coraz częściej można spotkać bawełnę panama, która wykonana jest w splocie płóciennym. Wspomniana tkanina może pochwalić się dużą odpornością na ścieranie. Na samym końcu warto wspomnieć o bawełnie ekologicznej, która w swoim składzie nie ma pestycydów. Ekologiczna przędza koniecznie musi posiadać stosowne atesty.