Jakie efekty zapewnia Lemon Haze? Skąd pochodzi szczep?

Lemon haze to odmiana z dominującymi cechami sativy, będąca skrzyżowaniem takich szczepów jak Super Silver Haze, Lemon Skunk i Rudelaris. Ma cytrynowo-cytrusowy zapach i daje silne efekty.

Pochodzenie i zastosowanie konopi Lemon Haze

lemon hazeLemon Haze to sativowa odmiana konopi. Po raz pierwszy pojawiła się na początku lat 80. i jest uprawiana na całym świecie. Jest to następca takich kultowych odmian jak Silver Haze i Lemon Skunk. Można powiedzieć, że posiada ona geny Rudelaris.

Kwiaty Lemon Haze składają się z żywicy zawierającej terpeny, które wydzielają zapach przypominający cytrynę. Żeńska roślina konopi produkuje te kwiaty w celu wytworzenia nasion do rozmnażania szczepu, jednak ludzie mogą z niej korzystać w celu osiągnięcia korzyści medycznych lub rekreacyjnych.

Roślina Lemon Haze ma jasnozielony kolor z jaśniejszymi pomarańczowymi kolczastymi liśćmi. Kwiaty mają owocowy, cytrusowy aromat.

Można ją uprawiać w pomieszczeniu lub na zewnątrz. Nie ma określonych ram czasowych na okres kwitnienia, ale w przypadku outdooru zwykle kwitnie między końcem września a początkiem października.

Jakie efekty daje marihuana Lemon Haze?

Efekty marihuany Lemon Haze są często porównywane do palenia mocnych odmian. Odmiana jest krzyżówką „Lemon Skunk” i „Silver Haze”, co oznacza, że ma wysoką zawartość THC i intensywny cytrynowy zapach, a jej efekt jest określany jako „zamglony”.

Efekty marihuany Lemon Haze mogą się różnić w zależności od osoby. Niektórzy ludzie mogą odczuwać typowy, podnoszący na duchu haj, który jest powszechnie kojarzony z odmianami sativa, podczas gdy inni mogą czuć się bardziej uspokojeni i senni niż zwykle. Zależy to od chemii ciała danej osoby i tego, jak metabolizują THC.

Konopie Lemon Haze to szczep, który został ostatnio spopularyzowany. Jej efekty obejmują stymulację mózgową i euforię. Główne efekty marihuany Lemon Haze:

  • Poprawiony nastrój
  • Zwiększona kreatywność
  • Euforia
  • Gadatliwość
  • Wzmożony apetyt