Jakie dodatki warto wybrać do sukienki koktajlowej?

sukienki koktajlowe

Nie ulega wątpliwości, że kobiety powinny posiadać w swojej garderobie sukienkę koktajlową. Sukienka koktajlowa pozwala stwarzać eleganckie i wyjątkowe kreację oraz sprawdzi się na każdą okazję. Do tego typu sukienek wystarczy dobrać odpowiednie dodatki typu butów, torebki oraz biżuterii i w ten sposób kobieta stworzy modną i niepowtarzalną stylizację. Niewątpliwie współczesny rynek oferuje sukienki koktajlowe w przeróżnych fasonach i kolorach, dzięki czemu klientki dopasują je według swoich preferencji oraz gustów.

Sukienka koktajlowa – uniwersalizm i elegancka

Współcześnie sukienka koktajlowa to półformalny ubiór zazwyczaj o długości midi bądź krótszej. Sukienka tego typu miały w zamyśle kobietom pozwolić zachować klasę oraz wygodę w trakcie spotkań w południe lub po po południu. Oczywiście przedstawicielki płci pięknej mogą ją założyć na różnego typu okoliczności, takie jak spotkanie biznesowe, wesele, wyjście do teatru, czy wizyty u rodziny. Zatem jest ona świetnym wyborem nie tylko na formalne przyjęcia, ale także na nieformalne spotkania. Ponadto do sukienki koktajlowej iFriko panie dopasują niemal wszystkie dodatki. Jedna w przypadku torebki warto wybrać dodatek na dłuższym pasku lub łańcuszku, w której kobieta zmieści najpotrzebniejsze przedmioty. Należy zaznaczyć, że sukienka nie może pokazywać zbyt dużo. Granicę pomiędzy elegancją a indywidualizmem i kontrowersją jest bardzo łatwo przekroczyć, co na niektórych przyjęciach może być niestosowne oraz problematyczne.

Sukienka koktajlowa – jakie dodatki?

Naturalnie sukienki koktajlowe to dominująca część ubioru kobiecego, aczkolwiek należy pamiętać o dodatkach. Sukienkę koktajlową najlepiej połączyć ze złotą oraz delikatną biżuterią, np. nieduże złote kolczyki, wisiorki. Natomiast panie posiadające krótkie włosy alboż zwinięte w kocyk świetnie wyglądają w zestawieniu z sukienką półformalną i perłowymi kolczykami. Z kolei osoby pragnące bardziej podkreślić swój indywidualizm często wybierają małą koktajlową z kolią. Poza tym do sukienki koktajlowej kobiety najczęściej zakładają buty na wysokim obcasie. Obecnie modne znowu stają się pantofelki i czółenka w neutralnych kolorach, które doskonale pasują do sukienki nieformalnej. Buty w różnych odcieniach beżu wraz z sukienką koktajlową to idealny ubiór na spotkanie z pracownikami, czy też z przyjaciółmi. Oprócz tego do sukienki koktajlowej warto wybierać takie dodatki jak:

  • sandały na obcasie, espa­dry­le na niewieloma koturnie podczas upalnych dni,
  • szykowna marynarka,
  • balerinki i lordsy,
  • dodatki do włosów (spinki, opaska i kwiatowe ozdoby),
  • uniwersalna biżuteria w kolorze srebra.