Jak wybrać kapcie do przedszkola?

kapcie do przedszkola

Odpowiednio dobrane obuwie jest niezwykle ważne zarówno dla komfortu, jak i bezpieczeństwa dziecka. Czym zatem należy się kierować w wyborze odpowiednich kapci do przedszkola? Jak połączyć wygodę i bezpieczeństwo, bez konieczności wydawana dużej sumy na buty, z których dziecko i tak za chwilę wyrośnie?

Jakie buty do przedszkola będą najlepsze?

kapcie do przedszkola

Dzieci w przedszkolu spędzają średnio po kilka godzin dziennie, więc buty, które będą nosić w tym czasie muszą być odpowiednio komfortowe i dopasowane do ich potrzeb. Przede wszystkim stopa nie powinna się w nich pocić, bardzo ważne jest również to, by dziecko bez większych przeszkód było w stanie założyć je samodzielnie. Tego typu obuwie musi zapewniać dziecku całkowitą sprawność, w żaden sposób nie ograniczając swobody jego ruchów. Warto zdawać sobie sprawę z tego, że dzieci noszące źle dobrane buty narażone są w przyszłości na nieprzyjemne bóle kręgosłupa, koślawość kolan, czy wiele innych dolegliwości wynikających z noszenia nieodpowiedniego obuwia.

O czym należy pamiętać kupując kapcie do przedszkola?

Idealnym rozwiązaniem dla dzieci są kapcie do przedszkola zapinane na rzepy, z którymi bez większych trudności radzą sobie niemal wszystkie dzieci. Warto również przed zakupem zwrócić uwagę na to, czy wybrane kapcie posiadają elastyczną, antypoślizgową podeszwę. Dobrym rozwiązaniem przy tego typu obuwiu może być również skórzana wkładka. Istotny jest także dobór rozmiaru. Buty nie powinny być ani za duże, ani tym bardziej za małe. Zgodnie z zaleceniami specjalistów, wkładka wewnętrzna powinna być dłuższa o około 1 cm od stopy malucha.