Jak wybrać bluzę sportową?

Jeśli cenisz sobie komfort, lubisz luźniejszy styl i nie brakuje Ci odwagi, aby eksperymentować z różnymi częściami garderoby – zapoznaj się z najnowszą kolekcją bluz sportowych damskich! Odkryj różnorodność wzorów, fasonów i kolorów i stwórz niezapomnianą stylizację do pracy, na wyjście z przyjaciółmi czy niedzielny spacer.

Bluzy sportowe damskie z desportivo

Na co zwrócić uwagę przy zakupie bluzy sportowej?

Bluzy sportowe damskie można podzielić ze względu na ich przeznaczenie. Do treningów czy górskich wspinaczek dedykowane są bluzy uszyte z termoaktywnych materiałów, które doskonale odprowadzają wilgoć i są wiatroszczelne. Tego typu bluzy można nazwać specjalistycznymi, są dość drogie i raczej nie nadają się do chodzenia na co dzień. Pomimo, że design ich wykonania jest bardzo wysoki – pełnią one głównie funkcję termiczną.
Bluza do codziennego użytku to najczęściej dość cienka bluza wkładana przez głowę lub zapinana na suwak, często wyposażona w kaptur. Najczęściej uszyta jest z materiałów syntetycznych z dodatkiem bawełny. Warto zwrócić uwagę czy posiada kieszenie, które bywają niezwykle użyteczne, zwłaszcza jeśli są zamykane na zamek.
Należy unikać bluz niewiadomego pochodzenia, które często są bielone lub barwione metodami chemicznymi, co może wpłynąć na stan naszej skóry. Zdecydowanie lepiej wybierać naturalne, sprawdzone materiały od doświadczonych producentów, którzy mają wdrożony odpowiedni system kontroli na każdym etapie produkcji.

Kolory bluz damskich

Bluzy sportowe damskie w stonowanych barwach takich jak: czerń, szarość czy brąz to dziś prawdziwy przeżytek. Obecnie królują bluzy w jaskrawych barwach lub z dodatkiem jaskrawych, żywych elementów (np. lampasów). Warto przy tym wspomnieć, że kobiety coraz odważniej łączą odzież sportową z klasyczną, ponadczasową elegancją i chętnie eksperymentują ze sportowymi butami, bluzami czy spodniami, tworząc nietuzinkowe stylizacje modowe.