Grube swetry damskie – czym kierować się przy wyborze?

Wiele kobiet zastanawia się, jak wybrać gruby sweter damski, aby podkreślić swoje atuty, a zatuszować wady. Problemy z wyborem wynikają po pierwsze z tego, że obecnie na rynku jest olbrzymia różnorodność swetrów i nie każda z pań zdaje sobie sprawę, na co powinna zwrócić uwagę przy wyborze.

Jaki powinien być idealny, gruby sweter damski?

Przede wszystkim powinno się zwrócić uwagę na jakość materiału. Tkanin, z których powstają swetry, jest mnóstwo. Najlepsze są wełna, bawełna i kaszmir. Grube swetry z tych materiałów gwarantują ciepło, a także dłuższe zachowanie koloru i kształtu. Grube swetry nie powinny być natomiast z akrylu, ponieważ materiał ten bardzo szybko się rozciąga i może zmechacić.

Gruby sweter damski w nowoczesnym wydaniu musi mieć również fason odpowiedni do figury. Dzisiaj bardzo modne są swetry pozornie za duże, tzw. oversize. Pozwalają one stworzyć niecodzienne, ciekawe stylizacje. Mają także różne fasony. Warto zaopatrzyć się w kilka swetrów od sprawdzonych producentów, w klasycznych, stonowanych kolorach. Można wtedy tworzyć różne, ciekawe zestawy. Idealny, gruby sweter na zimę powinien być także długi. Dzięki temu można go będzie nosić nie tylko w klasycznym wydaniu, ale również jako tunikę czy sukienkę.

Najmodniejsze grube swetry damskie – jakie obowiązują trendy?

Obecnie dużą popularnością cieszą się swetry w stylu rustykalnym i boho, najlepiej taki o grubym splocie warkocza. Bardzo modne są również takie, które mają frędzle i inne dodatki oraz wszystkie z motywami skandynawskimi. Jeśli chodzi o kolory to popularne są takie jak musztarda, bordo, beż i butelkowa zieleń.

Zalety grubego swetra z wełny

Kobiety nie powinny zastanawiać się, jak wybrać gruby sweter damski, tylko z czego powinien on być wykonany. Sweter z wełny ma tę zaletę, że grzeje albo chłodzi, w zależności od warunków. Znaczy to, że trudno się w nim spocić i zapewnia komfort termiczny. Nie gniecie się, a jeśli podczas noszenia delikatnie się odkształci to natychmiast powraca do pierwotnego kształtu. Absorbuje również wodę i ogrzewa nawet wtedy, kiedy sweter jest wilgotny. Wełna, z której zrobiony jest sweter, nie pochłania nadmiernie zapachów, nie brudzi się, więc nie wymaga częstego prania.

Jakie mogą być rodzaje wełny na gruby sweter damski?

Na zimę i na chłodną jesień każda pani powinna zaopatrzyć się w gruby damski sweter, najlepiej z wełny. Najlepsza jest wełna merino, z owiec merynosów. ma doskonałe właściwości termiczne, nie pochłania zapachów, jest miła w dotyku i nie gryzie. Innym rodzajem jest wełna islandzka, która zapewnia ciepło i jest materiałem bardzo wytrzymałym. Znacznie droższym i szlachetniejszym rodzajem wełny jest moher i kaszmir. Mają one bardzo dobre właściwości termiczne, ale są delikatne i mało wytrzymałe. Warto postawić na materiały dobrej jakości, ponieważ tylko wtedy sweter posłuży przez kilka sezonów.

Podstawowe rodzaje swetrów damskich

Najpopularniejszym rodzajem swetrów damskich są klasyczne golfy, znane od kilkudziesięciu lat. Mogą być obcisłe lub szerokie, skutecznie zastępują klasyczny szalik. Są dostępne w różnych kolorach, z różnych materiałów i nie ma chyba kobiety, która nie posiadała klasycznego, czarnego golfu w szafie. Innym rodzajem swetrów są klasyczne modele z okrągłym dekoltem lub z dekoltem w kształcie litery V. Swetry z zamkiem błyskawicznym z przodu to również jeden z podstawowych rodzajów tego elementu garderoby. Podniesiony kołnierzyk sprawia, że stylizacja z grubym, swetrem damskim na zamek nabiera drapieżnego charakteru.

Długi kardigan to kolejny rodzaj swetra, którym można owinąć się od stóp do głów w długie, zimowe dni

Warto zainwestować w kilka rodzajów swetrów w okresie zimowym i jesiennym, ponieważ można je z powodzeniem zestawić z dresami, z klasycznymi jeansami lub eleganckimi spodniami z materiału. Wyglądają również świetnie w zestawieniu z grubymi rajstopami i krótkimi spódnicami lub sukienkami. Grube swetry damskie to na pewno nieodłączne atrybuty damskiej garderoby i to w ciągu całego roku. Dobrze postawić na żywe kolory.