Glinka czerwona – jak stosować ten dar Matki Ziemi?

Wraz z budzącym się od jakiegoś czasu zainteresowaniem uzdrawiającymi i przynoszącymi piękno siłami Matki Natury, coraz więcej osób zainteresowanych jest rozmaitymi glinkami, z których jedną jest glinka czerwona, coraz częściej występująca w rozmaitych sklepach z naturalnymi kosmetykami i zdrową żywnością. Jak stosować ten jeden z najcenniejszych darów natury?

Glinka czerwona wydobywana jest we francuskich kopalniach. Swoje zbawienne dla cery i zdrowia działanie zawdzięcza bogactwu cennych dla organizmu pierwiastków. Zawiera ona w dużych ilościach między innymi krzem, żelazo, wapń, sód, potas czy mangan. Nic więc dziwnego, że sporządzona z niej maseczka odżywia skórę oraz czyni ją znacznie piękniejsza już po pierwszym zastosowaniu. Systematycznie stosowana, reguluje wydzielanie sebum. Oczyszcza skórę z nagromadzonych w niej toksyn, a także działa ściągająco na pory. Dodatkowo likwiduje także problemy towarzyszące cerze naczynkowej, a także potrafi skutecznie wyeliminować trądzik oraz inne wypryski i niedoskonałości.

Maseczkę sporządza się dodając do glinki wodę, jednak można wzbogacić ja także naturalnymi olejami, takimi jak olej arganowy. Świetnym pomysłem jest także wzbogacenie jej olejkami eterycznymi uważnie dobranymi do rodzaju cery. Dobrym wyborem będzie na przykład olejek różany, który również oczyszcza skórę i świetnie wpływa na cerę naczynkową oraz trądzik, a także olejek cedrowy, który silnie ściąga pory.

Glinka czerwona jest też niezwykle cennym suplementem diety, który pomaga uzupełnić niedobory cennych pierwiastków. Wystarczy rozrobić jej niewielką ilość w wodzie. Taki eliksir oczyści również organizm z licznych toksyn.