Ekologia i moda? To łatwiejsze niż myślisz. Torba na zakupy Twoim przyjacielem

Ekologia coraz częściej towarzyszy nam w codziennych czynnościach. Bez zbędnego narzekania segregujemy śmieci, oszczędzamy energię elektryczną oraz wodę. Nie zawsze jednak pamiętamy o najważniejszym- czyli zmniejszaniu zużycia plastiku.

Tworzywa sztuczne w przeciwieństwie do papieru, czy szkła rozkładają się wiele tysięcy lat. Masowa produkcja jednorazowych toreb foliowych powoduje nie tylko pierwotne zanieczyszczenie środowiska (w wyniku substancji używanych w procesach produkcyjnych), ale również wtórne związane z rozkładem w glebie. By być modnym, a tym samym ekologicznym wystarczy posiąść gadżet taki jak torba na zakupy (https://koszulkowo.com/kategoria/smieszne/torba-na-zakupy).

Wykonana z wysokiej jakości bawełny lub sznurka jutowego torba pozwoli nie tylko na ochronę środowiska, ale również podążanie za najnowszymi trendami. W sezonie 2017/2018 dużą popularnością cieszą się białe lub też czarne torby eksponujące ciekawe grafiki oraz cytaty. Nie mniejszą uwagę przyciągają torby przedstawiające podobizny zwierząt.

Jak widać zakup bawełnianej torby to strzał w dziesiątkę. Jednak dlaczego nie moglibyśmy wykonać jej sami? Indywidualizm to podobnie jak prostota najważniejsze hasła nadchodzącego sezonu. W celu wykonania nietypowego gadżetu posiadać musimy jedynie białą bawełnianą torbę, którą kupimy nawet w supermarkecie, a także farby lub pisaki do tkanin. W czasie twórczego szału tworzenia torby na zakupy ogranicza nas jedynie wyobraźnia.