Dobre okazje do założenia białych balerin

W każdej damskiej garderobie powinny znaleźć się buty odpowiednie do tego, by mogły uzupełnić stylizacje przygotowywane z myślą o dużych wydarzeniach. Takie buty powinny być wyjątkowe. Nie chodzi tu wyłącznie i wygodę, ale także o ich wygląd i dopasowanie do reszty stroju. Z tego powodu szczególnie warto zwrócić uwagę na białe baleriny. To rodzaj butów, który jest rzadko noszony na co dzień, ale mimo to cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Na jakie okazje niezbędne są takie buty? Kiedy są niezastąpione?

Pierwsza Komunia Święta

Bez wątpienia okazją, na którą warto wyposażyć się w białe baleriny, jest Pierwsza Komunia. To uroczystość rodzinna, która składa się z oficjalnej części w kościele oraz poczęstunku w gronie rodzinnym. Podczas obu części obowiązuje elegancki strój. Dziewczynki przyjmujące komunię po raz pierwszy są zwykle ubrane w białe sukienki lub alby w tym samym kolorze. Z tego powodu oczywiste jest, że muszą mieć na sobie także białe baleriny, które są naturalnym uzupełnieniem tych stylizacji. Białe baleriny (https://zapato.com.pl/biale-baleriny) powinny być w tym wypadku dobrze dopasowane i wygodne. Ten typ obuwia może też być dobry dla gości, którzy uczestniczą w uroczystości. Jest elegancki i równocześnie skromny. Do tego pasuje do ubrań w letnich, stonowanych odcieniach, które zwykle wybierane są na uroczystości związane z komunią. Takie buty to na pewno dobry wybór.

Ślub

Każda panna młoda powinna wyposażyć się w baleriny w kolorze zbliżonym do bieli lub białe. Nie są one może tak zjawiskowe jak wysokie szpilki, ale są za to zdecydowanie wygodniejsze. To buty, w których można bawić się i szaleć przez całe wesele. Na pewno nie będą przeszkadzały w tańcu, który przecież jest ważnym elementem uroczystości. Jeśli suknia ślubna jest bardzo długa, to śmiało można założyć do niej baleriny, nawet na oficjalną część ceremonii. Nie będą one widoczne spod rąbka spódnicy. Jedyna ich część, jaka może być widoczna to noski. Wybór obuwia tego typu jest szczególnie zalecany dla pań, które nie mają dużej wprawy w chodzeniu na wysokich obcasach. Także stres może być przeszkodą w opanowaniu tej sztuki. Wybranie płaskich balerin to opcja bezpieczniejsza. Można też założyć je jako obuwie na zmianę – już po głównej części imprezy i ewentualnej sesji zdjęciowej. Niektóre panny młode rezygnują z drugich butów i bawią się z gośćmi na boso. Łatwo tak jednak o zranienie stóp. Wystarczy nieostrożny krok partnera tanecznego, by palce zostały zmiażdżone. Zdecydowanie lepszym wyborem jest więc poruszanie się w białych balerinach.