Czym charakteryzują się nasiona automatyczne marihuany?

nasiona marihuany automaty

Marihuana to roślina, która od lat intryguje naukowców. Ze względu na swoje działanie wykorzystywana jest jako środek leczniczy. Produkcja musi odbywać się według określonych zasad, aby zawierała zamierzoną ilość kannabinoidów i zachowała swoje właściwości. W celach kolekcjonerskich możliwe jest nabycie nasion konopi, które dzielą się na kilka rodzajów.

Jakie są rodzaje nasion marihuany?

Nasiona podzielone są według różnych schematów np.:

  • automatyczne
  • półautomatyczne
  • feminizowane
  • o podwyższonej zawartości THC lub CBD

Oprócz tego wyróżnić można wiele gatunków i odmian, np.: konopie indyjskie, siewne, dzikie, marihuana medyczna i wiele innych mieszanek. Tradycyjne nasiona wymagają specjalistycznej wiedzy z zakresu uprawy roślin. Odpowiedniego naświetlania i dbania o cykl dobowy. Nasiona automaty są mniej wymagające i lepiej radzą sobie w trudnych warunkach.

Co oznacza, że nasiona są automatyczne?

Nasiona marihuany automaty to tak zwane konopie autoflowering. W dużym skrócie oznacza to, że kwitnienie i cały cykl wzrostu odbywa się automatycznie. Nasiona automaty charakteryzują się łatwością uprawy. Idealnie rosną w miejscach z małym dostępem światła. Rozwój rośliny nie jest ściśle związany z cyklem dobowym i zachodzi automatycznie. Nie potrzebują sztucznego naświetlania, jak w przypadku innych nasion. Nie oznacza to jednak, że rosną w ciemności. Jak każda roślina potrzebują dostępu do światła, lecz mniejszego niż normalnie. Kwitną samoistnie po okresie około 2-4 tygodni. W Polsce uprawa konopi wciąż jest nielegalna. Dostępna jest jedynie marihuana medyczna na receptę.