Czy są majtki bezszwowe dla dzieci?

Majtki bezszwowe są tak wygodne w noszeniu, że można je kupić także dla dzieci. Dostępne są w różnych rozmiarach i kolorystyce oraz formie. Dziewczynki mogą nosić majteczki bez szwów w formie tradycyjnych majtek zasłaniających dokładnie brzuch, krok i pośladki łącznie z nerkami. Dla chłopców można kupić bezszwowe bokserki.

Jakie majtki bezszwowe wybrać dla małej dziewczynki?

Majteczki bez szwów muszą mieć wysoki stan i zakrywać całe pośladki oraz nerki. Koniecznie powinny być z oddychających tkanin. Jest to wymóg zachowania przez dziecko zdrowia, a także dla komfortu w trakcie chodzenia w takich majtkach. Dobrze dobrany rozmiar dla dziewczynki to taki, gdy majtki bezszwowe podczas chodzenia nie zsuwają się jej z bioder ani nie wrzynają się między pośladki.

Majtki muszą być na tyle luźne, by nie ściskały brzucha i ud, a także na tyle obcisłe, by mogły utrzymywać się swobodnie na talii dziecka. Nie można dopuszczać do tego, by dziecko podczas kucania, czy biegania co chwilę podciągało opadające majteczki.

Jak wybierać bezszwowe bokserki dla chłopca?

Chłopczyk ze względu na swoją budowę fizjologiczną wymaga majtek bezszwowych, które dadzą mu swobodę ruchów i nie będą krępować penisa oraz jąder. Zbyt obcisłe majtki mogą prowadzić do niezstąpienia jąder do moszny oraz mogą pojawić się kłopoty ze stulejką i oddawaniem moczu. Dlatego majtki dla chłopca należy dobrze zmierzyć przed ich zakupem.

Kolory bokserek i wzór mogą być takie, jakie chłopiec lubi. Ważne jest, by bezszwowe majtki były odpowiednio dobrane według rozmiaru. Dobrze jest kontrolować powiększanie się pasa u dziecka, gdyż w przeciwieństwie do osoby dorosłej, u dzieci majtki trzeba wymieniać na nowe znacznie częściej. W miarę, gdy chłopiec rośnie, majtki bezszwowe stają się coraz ciaśniejsze, dlatego trzeba je co jakiś czas wymieniać na większe.

Jak prać majtki bezszwowe dla dzieci?

Majtki każdego rodzaju należy prac w wodzie z antyalergicznym detergentem. Może to być płyn do prania lub proszek, które są przeznaczone dla niemowląt. Miejsca intymne są w szczególności narażone na alergie skórne, dlatego warto majtki prać oddzielnie.

Nie należy ich wrzucać do prania z innymi ubraniami. Chyba że zawsze stosowane są detergenty piorące przeznaczone dla najmłodszych. Majtki bezszwowe z gorteks.com.pl pierze się bardzo łatwo i szybko. Można je prać ręcznie pod kranem z bieżącą wodą za pomocą delikatnego niealergizującego mydła.

Czynność tę przedszkolak może wykonać sam każdego wieczoru przed pójściem spać. Praca ta zajmuje bardzo mało czasu, a przy okazji wdraża malucha do nawyku utrzymywania higieny wokół miejsc intymnych. Podczas przepierki warto dziecku pomagać, gdyż może ono zbyt słabo wypłukać majtki z mydła. Po wysuszeniu źle wypłukanych majtek i ich założeniu bardzo szybko mogą pojawić się zaczerwienienie i swędząca wysypka.