Co symbolizuje złoty pierścionek z oliwinem?

pierścionek zaręczynowy z oliwinem

Złoto zajmuje w kulturze miejsce szczególne. Spełnia rolę kruszcu, w którym bezpiecznie można ulokować kapitał. Jest również najpopularniejszym materiałem do produkcji wyrobów jubilerskich. Należy koniecznie zorientować się, co oznacza złoty pierścionek z oliwinem, jeśli chce się nim obdarować bliską osobę.

Symbolika złota z rubinem

Ów drogocenny metal cechuje niezwykle rozległy wachlarz ukrytych sensów. Podkreśla status materialny posiadacza. Gloryfikuje, jako wyraz chwały. Niesie skojarzenia ze słońcem. Przede wszystkim symbolizuje jednak wieczność. Dlatego wręczenie ukochanej pierścionka zaręczynowego, który jest wykonany właśnie z tego kruszcu jest bardzo znamienne. Wyraża nadzieję na to, że małżeństwo będzie trwałe i nierozerwalne aż do śmierci.

Symbolika złotego pierścionka z oliwinem

W zamierzchłych czasach pierścienie wysadzane tymi kamieniami szlachetnymi nosili druidzi oraz różnego rodzaju uzdrowiciele. Wierzono bowiem, że ma on właściwości lecznicze nawet w przypadku najgroźniejszych schorzeń. Minerał ten symbolizuje więc moc uzdrawiania. Jest też wyrazem godności. Dlatego wręczenie klejnotu ozdobionego tym kamieniem jest wyrazem głębokiego szacunku wobec osoby obdarowanej.

Pierścionek zaręczynowy z oliwinem od ERGOLD, to także omen szczęścia. Warto wybrać więc właśnie ten produkt jubilerski do poproszenia o rękę. Poza bogatą symboliką odznacza się on wyjątkowo wyrafinowaną formą. Jest oryginalny. Podkreśla kobiecy indywidualizm. Oliwkowe oczko na pewno zwróci uwagę otoczenia. Wzbudzi ciekawość. Zrodzi pytania, o to, co to za kamień.