Citrosept: wskazania i skład leku

Krople Citrosept to preparat, który został wyprodukowany z grejpfrutów pochodzących tylko i wyłącznie z certyfikowanych ekologicznych upraw. Polecany jest między innymi jako uzupełnienie diety oraz w okresie podwyższonego ryzyka zachorowania na przeziębienie lub grypę.

Opis leku Citrosept

Citrosept to suplement diety, który wyprodukowany został na bazie płynnego koncentratu z pestek oraz miąższu grejpfrutów. Produkt ten posiada ulepszoną formułę, a wspomniany owoc cytrusowy jest źródłem substancji odżywczych, m.in. witaminy C, E i P.

Skład Citroseptu

W skład leku Citrosept wchodzą naturalne składniki, to jest: ekstrakt z owoców grejpfruta z upraw ekologicznych 84% (gliceryna – nośnik, substancje pochodzące z grejpfruta), woda, kwas askorbinowy (przeciwutleniacz).

Stosowanie preparatu Citrosept

Piętnaście kropel preparatu należy rozpuścić w dwustu mililitrach wody. Taką mieszankę należy spożywać trzy razy dziennie. Nie wolno przekraczać zalecanej porcji w ciągu dnia.

Przeciwwskazania do stosowania leku Citrosept

Preparatu nie wolno spożywać w przypadku wystąpienia nadwrażliwości na którykolwiek ze składników. Osoby uczulone na owoce cytrusowe mogą po spożyciu zmagać się z objawami uczuleniowymi.